Ukrayna vize rejimi


Uyarılar;

  • Ukrayna Türk vatandaşları için vize uygulamamakla beraber, yeni TC id kimlikleri ile de girişe izin vermektedir.
  • Ukrayna'ya girişte pasaportla giriş yapacaksanız pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 aylık olması gerekmektedir.
  • Pasaportunuzda herhangi bir tahrifat (yırtık, kazıntı, silinme vb.) bulunmadığından emin olunuz.
  • Herhangi olumsuz duruma karşı iletişim bilgilerimizi bir yere not ediniz gerekli gördüğünüz durumlarda bizi arayıp doğrudan yetkililerle görüşmemizi sağlayınız.
  • Vizeden muaf olmanızın ülkeye mutlak giriş hakkı sağlamadığını unutmayınız.Şimdilik vizesiz kalım süresi 6 ay içinde 3 aydır. Bu bağlamda, ülkeye girişte ilgili emniyet makamları tarafından sizlere yöneltilebilecek sorulara dikkatle cevap verinizö turist olduğunuzu belirtiniz ve yetkililerle gereksiz tartışmalara girmekten kaçınınız.
  • Ülkeye giriş sırasında ilgili yetkililerin (sınır polisi, gümrük görevlileri vb.) beraberinizde getirdiğiniz özel eşyayı ve bu bağlamda bavulunuzu kontrol edebileceklerini unutmayınız. Bu yönde bir taleple karşılaşılması halinde soğukkanlılığınızı koruyup, yerel yetkililerin talebi doğrultusunda hareket ediniz.

Yukarıda yer alan bilgiler sadece turistik amaçlı tek giriş vizeleri için geçerlidir. Öğrenim, çalışma, çok girişli vize, uzun süreli ikamet vb. nedenlerle yapılacak seyahatlere ilişkin vize uygulamaları hakkında gidilecek ülkenin temsilciliğinden bilgi alınması, resmi göreve atananların ise T.C. Dışışleri Bakanlığı ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.

 

 

 
^ Yukarı