Flights to Kiev


Kiev Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

 

Birçok faktörün fiyat değişikliğine yol açtığı Kiev uçak biletinizi, en uygun fiyata bulacağınız adres Pegasus Hava Yollarının Ankara Kiev uçuşudur, İstanbul Kiev uçuşları için ise Ukraine International Airlines ve Türk Hava Yolları firmalarını tercih edebilirsiniz. Uygun fiyata bir Kiev uçak bileti bulmak için rezervasyon zamanı oldukça önemli. Genellikle, seyahat tarihinden 15 ya da 20 hafta önce rezervasyon yaptırmak büyük avantaj sağlamaktadır. Ancak Türkiye - Kiev rotası gibi bazı uçuşlarda, uçak bileti fiyatları seyahat tarihinden 18 hafta önce yüksek olurken, 5 hafta önce fiyatlar %15 düşmektedir. Rotalara göre farklılık gösterebilen uygun rezervasyon zamanı için fiyatları devamlı takip etmenizi öneriyoruz.

 

 

Kiev`e Aktarmasız Uçabileceğiniz Hava alanları?

 

Türkiye`den Kiev `e aktarmasız uçuşlar; Ankara Esenboğa, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Hava alanlarından gerçekleşmektedir. Ayrıca Antalya Hava alanı`ndan da, yaz sezonunda Kiev yönüne direkt uçmak mümkün. Türkiye`den Kiev`e aktarmasız uçuş süresi ortalama 2 saat sürmektedir. Farklı bağlantı noktalarının kullanıldığı aktarmalı uçuşlar da, Türkiye`nin diğer şehirlerini, biraz daha uzun süren bir yolculukla da olsa, Kiev`e bağlamaktadır. Kiev`e uçan hava yolları; Ankara'dan aktarmasız Pegasus ve Ukraine International Airlines, İstanbul ve Antalya` dan Ukraine International Airlines şirketi Kiev`e aktarmasız uçuşlar gerçekleştirirken, Türk Hava Yolları İstanbul`un iki hava alanından olmak üzere, Kiev`e en yoğun uçuş düzenleyen hava yolu şirketidir. Türkiye`den Kiev yönüne, aktarmasız uçan 3 Hava yolu şirketine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Pegasus Hava Yolları

 

Türk Hava Yolları

Ukrayna Hava Yolları

 

 

Kiev`de kaç hava alanı var? 

 

Kiev`de iki hava alanı bulunmakta, İstanbul kalkışlı tüm uçuşlar Borispol`e gerçekleşmektedir. Borispol Hava alanında üç terminal kullanılmaktadır. İstanbul'dan gerçekleşen uçuşlar, en büyük terminal olan D Terminaline inmektedir. Hava alanı,  yaklaşık olarak 30-33 km mesafede bulunan şehir merkezine bağlanmaktadır. Ankara kalkışlı bazı uçuşlar Zhulyany (Julyana) Hava alanı`na gerçekleşmektedir. Zhulyany Hava alanında iki terminal kullanılmaktadır. Ankara'dan gerçekleşen uçuşlar, en büyük terminal olan A Terminaline inmektedir. Hava alanı, yaklaşık 7-9 km mesafede bulunan şehir merkezine, kara yolu ile bağlanmaktadır.

 
^ Go up